Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sílécek élettartama

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.11.23. 01:34
persze nem mindegy az hogy hogyan van az élezve!!!

mert a gépi élezés az edzi és eszi a kantnit

a kézi élezés és tudja enni a kantnit, de ha jól felszerelés és inkább gyémántot használsz és lehetőleg min 2 naponként élezzel!!!! akkor azért a sí kibír vagy 100 napot

ritkábban élezni az bűn fújt mű havas pályákon, persze a szűzhó az más de ott is penge élesnek kell lenni a sínek!!!

bár én hiresen lusta vagyok élezni :-)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 17:07
És valószínűleg u.az a léc nem ugyanannyi idő alatt megy tönkre egy 20 éves, 90 kilós embernél, aki adja neki az igénybevételt, mint egy már idősebb ember, akinek az izületei sem biztos, hogy bírják, és ezért nyugisabbra fogja a tempót (és nem ugrik bele a 3 méteres letörésbe :)
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2008.11.21. 14:24
b5i-vel ez a harmadik szezonom. Tavaly 110-120 sínap. már pontosan nem rémlik, de valahova felírtam.
Léc továbbra is teljesen rendben van.
Ezért kissé meglepett ez az órákban mérés.
Amit én igen fontosnak tartok az a rendszeres waxolás (forró wax).
Élezni a tavalyi szezon során kétszer éleztettem.

Tipikus hiba, hogy sokan agyonéleztetik a lécüket. Volt aki egy héten kétszer hozta be a lécét éleztetni..
Holott az a bizonyos láb&léc nem csak az életlenség miatt csúszhat ki...

Az alsóbb kategóriás lécek persze hamarabb puhulnak. Egyszer mentem egy olyan Streetracerrel, ami kb 90-100 napot volt havon. Első csúszás után visszadobtam, már annyira használhatatlan volt.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2008.11.21. 13:09
Csak a tapasztalat: Atomic bolti léceket használtam régebben, erőteljes használat és rendszeres szervizelés mellett, kb 100-120 napot bírnak ki. Utána is használhatóak még, de a kantni szakadás kockázata (kemény tereptárgy miatt) nagyobb, illetve a torziós merevség érezhetően gyengébb egy újhoz képest.

Ezek az én tapasztalataim, nem pedig tudományos tények!!!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.21. 10:35
Én azt hiszem, Vistlaci az élezéstől függetlenül gondolta az élettartamot, de ezt majd talán kifejti ő maga. Az élezést én csak azért hoztam szóba, hogy valamiből ki lehessen indulni, szerintem ugyanis inkább ez a szűk keresztmetszet, nem pedig maga a szerkezet. Nyilván szerepet játszik az anyagfáradás, de szerintem is egy jó lécnek 150-200 NAPOT és nem pedig ÓRÁT ki kell bírnia, és akkor vélhetően inkább előbb "elkopik", mintsem kifáradna.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.11.21. 10:15
Síkölcsönzéssel foglalkozó cimborámtól azt hallottam, hogy a mostani csúcslécek (főleg az Atomicot emlegette) pl. kölcsönzésre nem túl ideális, mert habár szuper lécek a kantni túl vékony és hamar elfogy ha élezni kell. Ebben a tekintetben az ELAN lécek nagyon jó mostanában. Persze ez a "kölcsönzős" szemlélet.
Egy átlag síelő szerintem elég sokáig tudja használni a léceit. Ez lesz a 3. szezonja a Head iXRC 1200-asomnak és eddig össz-vissz 2x éleztettem (mindkétszer 1-1 napos szlovák kiruccanás és kavics kár miatt). A másik lécem (Head iSL) még életében csak egyszer volt élezve. Tehát ahogy Agentis írta, ha megfelelően bánsz vele akkor roppant sokáig jó lehet. PErsze a kipuhulás is belejátszhat de 5-6 évet ()sőt sztem többet is) akkor is ki kell bírnia.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.21. 10:07
Köszi Agent, valami ilyesmire gondoltam én is...
Azért nem bánnám, ha más is hozzászólna akár pozitív, akár negatív konkrét tapasztalat birtokában is...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.11.21. 09:33
Hát, azért ennél jóval összetettebb a dolog szerintem is, egyrészt ha meg akarnánk határozni a léc élettartamát, akkor az alábbiakat kellene figyelembe venni: talp és kantni vastagság, illetve az az erő, amely a két síléc közepének egymáshoz nyomásához szükséges, nade ugyan ki határozná meg ezeket? Az első kettő még csakcsak látható, mérhető de az, hogy a szerkezet mennyire van elhasználva, hát, egyértelműen az jelzi, mennyire kemény a léc, de ezt specifikálni bajos.
Közel sem mindegy ki és hogyan használja a lécet, könnyű vagy éppen túlsúlyos az illető, kezelt, kezeletlen pályán síel-e, agresszív, vagy inkább könnyed kényelmes stílusban síel-e?
Szerintem egy sportos hobbisíző egy, a paramétereinek megfelelő csúcskategóriás lécet szezononkénti egy szervízzel, 20-30 nap csúszással 4-5 szezont minden további probléma nélkül tud használni. Ugyanezt tartom érvényesnek bármely léckategóriára, amennyiben helyesen van megválasztva és rendszeresen karbantartva, szezonon kívül pedig megfelelően tárolva.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.21. 09:06
Feladó: vistlaci
Dátum: 2008.11.11. 20:17
Tárgy: Re: SÍLÉCEK

A lécek élettartamát nem években:ÓRÁKBAN mérjük!!!!150-200ó a csúcslécek élettartama!!!üdv:Vistlaci

Ezt az egyik topicban találtam.
Az infó meglepett, sőt szíven ütött. Eszerint napi 4-5 óra aktív léchasználatot (= csúszás + lábon felvonózás, a többi ülős-kabinos + Hütte) feltételezve 40-50 nap lenne egy csúcsléc élettartama! Gondolom, a többieké még kevesebb...
Én ezt nem akarom elhinni. Úgy tudom, nagy átlagban ca. 10x lehet élezni egy lécet, aztán elfogy a kantni. Ha szintén átlagosan véve 10 síelt naponta éleztetünk, az 100 nap.
Vistlaci, mit értesz élettartam alatt? Annyira elöregszik a szerkezet, felpuhul a léc, hogy használhatatlanná válik?
Szerinten ez egy érdekes kérdés, kiváncsi vagyok, mi a véleményetek...
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.