Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vélemény kérés

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
Apjok Ildikó
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.10.23. 17:22
Szia!
Én lassan 40éve hordok sícipőt(eleinte fűzős bakkancsot!), majd versenyzőként kemény, gyárilag beállítottat.Mostanság oktatóként közepes keménységű,lépésfunkciósat.A mai napig szinte minden menet végén lazítok egy-két csatton.
Mivel ez nem papucs nem is lehet egész nap kényelmes!A többcsattos cipőknél az első-, második csatt lenyomja a lábfej felső részét, tehát "kilapul" a lábfej és ez nem természetes állapot.A foom-os belső cipőket versenyzőknek találták ki,rövid életűek,mert a kihűlt,száraz hab egy idő után szétporlad és elveszti funkciójá.A helyenként kinyomot külső hély pedig a bütykös lábúaknak ajánlott.
Összefoglalva:válassz közepes keménységű,többcsattos,szélesebb fazonú,lépésfunkcióval rendelkezőt ezzel a liftezéskor is pihentetheted a lábad!
Az új sícipőkben a talpbetétek anatómiailag is lábra formáltak(harántemelővel).
Csak a vastag zokni nem megoldás!Kettő egymáson tilos! Remélem kellőképpen összezavartalak én is!Jó választást!
valesz
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.10.22. 22:02
Sziasztok!Köszönettel fogadok minden jótanácsot!Azt hiszem lesz pár dolog amit kipróbálhatok és folyamatosan beszámolok majd az esetleges javulásról.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.22. 21:22
Nekem is voltak ilyen problémáim. Szakember a kellő pontokon kitudja tágítani a sícipőt. A bal cipő az teljesen tökéletes lett bármennyit lehetek a cipőben, a jobb lábasat 3 óra után leveszem 20 percre és minden oké.....:))
valesz
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.10.22. 14:41
Köszi"SZAB"!Ludtalp kizárva.Igazából ez lesz a harmadik telem,hogy sielek.Sajnos a tudásom és a technikám még nem tökéletes.Sokat fékezek mert nagy sebességnél nem érzem magam biztonságban.Általában olyan pályákon megyek ami még nem az én tudásszintemnek megfelelő.De a haverok "húznak" magukkal.Esetleg nem lehet,hogy a sok fékezésben elfárad a lábam?Mindenesetre kiprobálok egy új cipőt is.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.10.22. 13:54
Foam cipők. Képeket beszúrok. 267,- Eur-tól
Fischer-foam-20.jpg
Fischer-foam21.jpg
Fischer-foam3.jpg
Fischer-foam4.jpg
Fischer-foam-1.jpg
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2007.10.22. 10:47
Sziasztok!
Én is lúdtalpas vagyok.Nincs panaszom egész évben még ha futok, vagy focizom is, de ha síbakancsot húzokk 1-2 órán belül folyamatos talpfájdalmam alakul ki.Próbáltam már többféle cipőt, 1-2 réteg zoknit,eddig nem vált be semmi.Lenne valami hasznos tanácsotok?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.10.22. 07:57
Vagy pl. rossz minőségű vagy túl vastag, gyűrött zokni. Lehet, hogy túl kemény cipőt választottál, ezer oka lehet, de ha fáj akkor biztos nem jó a lábadra.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.10.21. 22:42
Nincs véletlenül lúdtalpad,esetleg valami csontkinövésed??
valesz
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.10.21. 22:08
Sziasztok!Volna egy kérdésem.Kb.3-4óra sielés után iszonyatosan elkezd fájni a talpam a sicipőben.Mi okozhatja?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.10.17. 23:46
nemtom! Mi évek óta nyúzunk Elanokat, elég jól ismerem őket. A Magfire sorozatot tényleg nagyon eltalálták. Én a 8-assal mentem tavaly előtt nagyon sokat, szerettem. (A 10-es jobb, de hát ezt kaptuk...)

Furcsa lécek ezek, például egészen mást jelent a rádiuszok, mint mondjuk egy szlalomsínél. Ez amiatt van, mert ezeknek a síknek a végét a kötéstől hátrafelé sokkal "puhábbra" csinálták. Ennek akkor van szerepe, amikor mély hóban mész, vagy mondjuk egy ugrás után leérkezel. Kezelt pályán pedig elég érdekes dolgot produkál, mégpedig azt, hogy rettentően érzékeny a terhelés változtatására.
Tehát ha a sít középen, (vagy ugye az ív elején elöl) terheled, akkor szokványosan viselkedik. Tehát szépen elkezdi az ívet, majd fut az íven.
Az "okosság" ott van, amikor az ív közepe felé szépen elkezded hátraengedni a terhelést. Ilyenkor a sí hátsó fele hihetetlen módon képes meghajolni, és borzasztóan lerövidíti az ívet. Persze ha középen tartod a terhelést, akkor szép nyugodt ívet húz.

Mély hóba tévedve a sí hihetetlen könnyen kezelhető, tényleg úszik a havon, a puhább vége miatt pedig szinte magától kanyarodik.

Még egy előnye van ezeknek a síknek, bár ez nem mindenkinek fontos. Ez az, hogy széles a sí középen is, emiatt nagyon meg lehet dönteni a pályán, anélkül, hogy leakadna a cipőcsatt a hóba. Az éltartása jó, lehet vele tempósan is menni.

Ha valakinek univerzális sí kell, akkor árában szerintem ez a legjobb vétel. Inkább a 10-est vedd, abban több és jobb anyag van. (Famag, üvegszövet, titániumlemez.)

És most írok az Elan gyárnak, hogy utalhatják a pénzemet! :-)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.10.16. 19:09
Ezt ismeritek?
http://www.fischer-ski.com/start.php


Canada után a másodikak vagyunk...:)

Ez egy Fischer alternatíva,
egy "vadisznó" léc, igaz 2006-os:
http://idb.fischer-ski.com/idb/file_detail.php?files=1512-1513-1514-1515-1516-1517&file_i=5
nemtom
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2007.10.16. 18:16
Köszönöm a véleményeket, majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, de az biztos, az Atomicok árai igencsak magasabbak mint a többi márká, de nem biztos, hogy annyival többet is tudnak...
tahiraktomi
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2007.10.13. 22:51
Üdv!

Én egy Elan Magfire 8ast nyúzok, és teljesmértékig elégedett vagyok vele! A Magfire 8 és 10 leginkább radiusban különbözik a Magfire 12től.. A 12es radiusa nagyobb, és az okosak azt inkább a szűzhavas terepkere javasolják, míg a 8as és a 10es egyaránt megfelelő pályán és a mély hóban is! Én kb fele-fele arányban használom pályán és azon kívűl a lécet! Csak ajánlani tudom! Mondjuk a 10est! Szerintem azzal jobban jársz! Na persze ez a te döntésed lesz! Ja és még annyit, hogy én magyar létemre teljesen Elan-párti vagyok! És nem Atomic...
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2007.10.13. 09:12
Némi infó a Magfire12-ről, ha tudsz angolul:
http://forums.epicski.com/showthread.php?t=51169
Egyébként kis hazánkban meglehetős Atomic őrület uralkodik. Pedig pl. a Fischer, Head (és persze az Elan si) is igen jó síket csinál, abban a kategóriában is, amiben te keresel, és ezekhez néha egészen ésszerű áron hozzá lehet jutni.

üdv,

deckard

huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2007.10.12. 09:37
Szia Tomi!

Tapasztalatom alapján: ha az ember sokat siel egy évben és régóta, akkor egy léc nem elég. Viszont, ha csak egyet akarsz (tudsz) fenntartani, akkor nagyon fontos, hogy nagyátlagban milyen pályán sielsz. A meglévő léced utódja elvileg az Atomic Nomad Crimson, bár geometriáját tekintve szélesebb (a kezeletlen pályán és mélyhóban előny). A Metront csak akkor ajánlanám, ha 50%-nál többet síelsz kezeletlen vagy dúrt pályán. Sajnos az Elanokat nem ismerem. Javaslat: az új jó minőségű lécek nagyon drágák, ha van lehetőséged, vásárlás előtt teszteld le azokat amelyek közül választani szeretnél, hidd el megéri időt és energiát ráfordítani.
nemtom
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2007.10.11. 20:22
Sziasztok, új lécet szertnék vásárolni és lenne is jelőltem(jelőltjeim)méghozzá Elan Magfire12(06/07) illetve Elan Magfire 10(07/08). Esetleg Atomic Metron 10 Puls Ti. Most egy Atomic Beta Ride 10.20-m van, amivel meg vagyok elégedve de már egy kicsit koros darab. Mi a tapasztalatotok az Elan lécekrő illetve a Magfire 12ről(06/07), gondolom a 2008 modelt még nem nagyon próbálta ki senki. Mindenképpen olyan lécet szeretnék amivel ha alkalom adodik akkor pályán kivül vagy kezeletlen pályán is lehessen rodeozni. Előre is köszi a hozzászólásokat. Üdv: Tomi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.