Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Wax használata Hf vs Nf

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Wax használata Hf vs Nf
2023.12.04. 16:36
Az én vaxolási megoldásom abszolút fluormentes, egyszerű, olcsó, és konyhai , mivel a konyapulton a gáztűzhely mellett szoktam csinálni. Én egyszerű gyertyaviaszt használok, és nem azért vaxolok, mert szeretnék néhány századmásodpercet nyerni lecsúszáskor, hanem két ok miatt:
- azért, hogy ne tapadjon a lécre a friss hó
- és, hogy védje valamennyire a talpat

A vaxolás menete a következő:
1. Beviszem a léceket a meleg konyhába
2. Egy erős gumival rögzítem a kötésen a féket, hogy ne legyen útban (lyukas bicikli belsőből ferdén levágott 5 mm vastag gumikarika)
3. Letörlöm egy ronggyal a talpat
4. Felteszem a léceket a konyhapultra
5. Felmelegítem a 40 éves szlovák sí-vasalómat a gáztűzhelyen
6. Amikor jó meleg, gyertyaviaszt hozzányomva végig csepegtetem a talpat
7. Ha kell, újramelegítem a vasalót, és simára elhúzom a viaszt úgy , hogy egészen vékony legyen a viaszréteg
7. Kiteszem a hidegre lehűlni a lécet 10 percre
8. Parafával tükör simára dörzsölöm a viaszt.

Ezt idény elején szoktam megcsinálni, de ha lekopik a viasz, akkor megismétlem idény közben is. Egy léc kb. 5 perc alatt megvan, a lehűlési időt nem számítva. (Egy sör fejében ismerősöknek is megcsinálom ;)

Ez a művelet akár a sípályán is elvégezhető, mert a vasaló spiritusz-kockával is működik. Régebben és is használtam különböző hóra való vaxokat, de ma már nem látom értelmét.

Egyébként egyetértek a vegyszeres vaxok kitiltásával. Ha senki nem használ ilyet, akkor ugyanott vannak a versenyzők, mintha mindenki használná, de így környezetkímélőbb.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.